Detektívny kufor na výskum životného prostredia

394350075
Vložte do nákupného košíka
  • Popis

Obsah:
Kvapaliny potrebné na výskum: Farebná škála na vyhodnotenie (stabilný filtračný stojan) 2 a 4 násobné zväčšovanie (malá pinzeta), vodotesná podložka na biologické pokusy (vzorková nádobka, filtračný papier, lievik, fľaše so širokým hrdlom a meracie poháre, plagát veľkosti A2 na vedenie výsledkov, náčrtov a vysvetliviek, príručka).

Prenosné vyhotovenie umožňuje skupinový výskum vody a pôdy v teréne aj skupinovo. Obsahuje príručku a kompletný popis pokusov a prieskumov. Hodí sa na uskutočnenie 45 pokusov - napr.zisťovanie pH, nitritu, nitrátu, fosfátu, amoniaku, tvrdosť vody atď.

Najdôležitejšie témy z príručky: Rôzna meracia technika pre študentov - Od čoho je zakalená voda? - Príprava disku Secchi-Vzorky vody podľa čuchu - Vplyv síry na životné prostredie - Do akej miery je voda kyslá v našom záhradnom jazierku? - Biologické vyhodnotenie povrchových vôd - Zhotovenie zväčšovacej techniky na výskum jazera - Kolobeh života - Meranie tvrdosti vody - Kolobeh dusíka - Testovanie amoniaku - Dusík, poklad úrodnej pôdy - Testovanie nitrátu, fosfáty, dvojičky prehnojovania - Pohľad do vodného potoka - Výlet do výskumnej stanice odpadových vôd - Fotosyntéza - Prečo patria k sebe voda a pôda? - Po stopách humusu - Keď umiera les - Hodnota pH dažďa - Kyslá pôda - V kyslom kúpeli - Dusičnany pri výskume pôdy. Kufor je vhodný na prácu v teréne.